
Graderte seg til blått belte: - For meg er det en liten feiring av selve livet
Denne uken var det påskegradering i Sparebank 1 Campus Arena i Volda. Her skulle Taekwon-Do utøverne teste sine ferdigheter i håp om å få et nytt belte.
Stemningen i lokalet er preget av et visst alvor. Nå skal utøvere på tvers av alle aldre opp til test for å vise hva de kan, foran to strenge dommere. En av utøverne er femtifem år gamle Knut Arvid Uglebakken.
- En fantastisk treningsform

Nå skal han forsøke å ta det etterlengtede steget opp fra grønt til blått belte. Graderingen går bra, og han er fornøyd med resultatet. Han er derimot enda mer fornøyd med at han fremdeles kan drive med idrett - til tross for sine femtifem runder rundt sola.
– Det er en fantastisk treningsform, og det gjør veldig mye bra å være med på Taekwon-Do. For meg er det en liten feiring av selve livet at jeg kan gjøre dette med min egen kropp - og samtidig gjøre det såpass godt. Du får et bedre liv, smiler Knut Arvid Uglebakken.
Bestod prøven
– Du har guts, du har tæl... blått belte worthy, lyder det fra eksaminator, Jon Olav Kvalsund. Dermed har Knut Arvid bestått graderingen og kan legge igjen det grønne belte hjemme neste gang han skal på trening. Blått er flott.
Han er strålende fornøyd med prestasjonen.
– Det føles faktisk veldig bra. De første bevegelsene og sparkene føler jeg at jeg behersker bra, sier en stolt Knut Arvid Uglebakken.
Lytt til radiosaken her: