Tap etter ekstraomganger

Det ble en uhyre spennende cup-kamp mellom Volda og Herd mandag kveld. Først etter 115 minutter var oppgjøret avgjort.

Av Vegard Lilleås 17/04 - 2012 kl 10:13

Etter 90 minutters spill var stillingen 1-1. Dermed måtte det et par ekstra omganger til for å skille lagene - og det var Herd som viste seg å være det sterkeste laget. Blåtrøyene fra Ålesund scoret tre kjappe mål de siste ti minuttene, og knuste dermed voldingenes cupdrøm.

Herd sløste

Men det var lenge en jevn affære på stadion. Volda-kaptein Terje Haugen Øye sørget for en pangstart på andre omgang, da han satte inn 1-1 før ti minutter var spilt.
Før det hadde Herd herjet med hjemmelaget. En sjansebonanza av de sjeldne resulterte kun i ett mål før pause, og det var unggutten Daniel Stensøe som sørget for jubel på Herd-benken. Et vakkert skudd fra 20 meter dalte ned i Volda-keeper Petter Aasen sitt venstre hjørne. Mirakuløst nok gikk lagene til pause med kun 1-0 til Herd.

Volda-Herd cup2
Volda-Herd cup2
Kampfakta

Volda - Herd 1-4 (1-1 etter 90 minutter)


Målscorer Volda: Terje Haugen Øye
Målscorere Herd: Daniel Stensøe, Eirik Dalhus, Eirik Kampenes og Petter Holand
Rødt kort: Simen Skuseth, Volda.
Voldas beste: Isak Husøy

Voldas lag: 12. Petter Aasen 3. Rasmus Aarflot 2. Christoffer Bjerknes 16. Knut Arne Grimstad 11. Ole-Thomas Kulseth 22. Isak Husøy 5. Bjørnar Liaskar 9. Jørgen Winjevoll 14. Anders Heggen 17. Vegard Hellebust 20. Terje Haugen Øye.
Innbyttere: Rune Haugen, Jonathan Jacobsen og Simen Skuseth

 

Volda svarte

Heldigvis for Volda gjorde de det bedre i andre omgang - faktisk så var de fullt på høyde med gjestene i store perioder. Likevel var det Ålesund-laget som kom nærmest vinnermålet før fulltid. Erik Kampenes kom inn fra benken halvveis i omgangen og lagde trøbbel for et ellers bunnsolid Volda-forsvar. Etter 87 minutter driblet han av to-tre grønntrøyer og skøyt hardt langs bakken, men rett i stolpen. Dermed holdt Terje Haugen Øye sin redusering til å skaffe ekstraomganger.

Maktet ikke stå imot

Et forsiktig hjemmelag satset på kontringer i ekstraomgangene, men de kom aldri til de store sjansene. Det klarte derimot Herd. Etter 110 spilleminutter økte Eirik Dalhus til 2-1 for bortelaget. Rett før scoringen presterte Volda-innbytter Simen Skuseth å pådra seg sitt andre gule kort, som tilsammen blir rødt kort og utvisning, etter kun en snau halvtime på banen. Derfra og inn kontret Herd Volda i senk. Eirik Kampenes og Petter Holand scoret henholdsvis 3-1 og 4-1 for bortelaget.

- Vi fortjente ikke å tape med så mange mål til slutt, sa Volda-trener Arild Hagen Bakke skuffet etter cup-exiten.


Herd er dermed klare for 1. runde i Norgesmesterskapet som spilles 1. mai.

Les også: Uavgort i serieåpningen

Les også:

Siste Sport

Siste Kultur

Siste Nærsynet

Nyheter